PAYLAŞ

141donem

Darüşşafaka Lisesi’nin 2015 yılı mezunlarının (141.dönem)  ÖSYS yerleşme sonuçları belli oldu. Buna göre; siyah maske 69 kardeşimiz 4 yıllık lisans programlarına yerleşti. 9 kardeşimiz sınava önümüzdeki yıl hazırlanmak istediği için tercih yapmazken, sınava giren 1 kardeşimiz ise herhangi bir bölüme yerleşemedi.

Kardeşlerimize üniversite hayatlarında başarılar diliyoruz.

DARÜŞŞAFAKALILAR DERNEĞİ

 

 

Sınava giren öğrenci : 79
Bir bölüme yerleşen : 69
Tercih yapmayan : 9
Bir bölüme yerleşemeyen : 1

 

YGS puanı ile yerleşen : 3
LYS puanı ile yerleşen : 66

 

KARDEŞLERİMİZİN PUANTÜRLERİNE GÖRE SIRALAMALARI

  • 0-2.500 arası                      2 kişi ( DİL1 puanı ile )
  • 2.501-10.000 arası            6 kişi
  • 10.001-25.000 arası        10 kişi
  • 25.001-50.000 arası        12 kişi
  • 50.001-100.000 arası     16 kişi
  • 100.001-250.000 arası   21 kişi
  • 250.001-500.000 arası     1 kişi
  • 500.001(+)                          1 kişi

 

PUAN TÜRLERİNE GÖRE ORTALAMA SIRALAMA:

  • DİL1(5):          5.271
  • DİL2(1):          4.505
  • MF1(1):      170.684
  • MF3(3):        69.463
  • MF4(20):     72.384
  • TM1(20):   107.663
  • TM2(5):     127.047
  • TM3(5):       57.278
  • TS1(3):        41.121
  • TS2(3):        22.814
  • YGS4(1):   552.051
  • YGS6(2):     22.973

 

OKUL TÜRLERİNE GÖRE YERLEŞME:

Devlet Üniversitesine Yerleşen: 48 ( İst: 32; Anadolu: 16 [Ankara: 2; Balıkesir: 1; Bolu: 1; Bursa: 2; Edirne: 1; Eskişehir: 2; İzmir: 2; Kocaeli: 2, Kütahya: 1; Tekirdağ: 1; Trabzon: 1] )
Örgün Öğretim: 42
İkinci Öğretim:    6

Özel Üniversiteye Yerleşen: 21 ( İst: 20; Anadolu: 1 [Ankara] )
100% burslu: 11
50% burslu:     8
Ücretli:              2
2015 MEZUNLARININ YERLEŞTİĞİ ÜNİVERSİTE VE BÖLÜMLER (Başarı Sıralı)

1 – Ege Erdoğan İstanbul Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) DİL1 1374

2 – Emrecan Yıldız Marmara Üniversitesi (İstanbul) Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) DİL1 1979

3 – Ufuk Çoban İstanbul Üniversitesi İngililiz Dili Ve Edebiyatı DİL1 2678

4 – Abdullah Bozdaş Koç Üniversitesi (İstanbul) Hukuk (Ücretli) TM3 3197 (Koç Anadolu Bursiyerleri programı ile “Tam Burslu” öğrenim görecek.)

5 – Özge Nur Özden Koç Üniversitesi (İstanbul) İngiliz Dili Ve Karşılaştırmalı Edebiyat (İngilizce) (Ücretli) DİL1 4437 (Koç Anadolu Bursiyerleri programı ile “Tam Burslu” öğrenim görecek.)

6 – Dilara Vanlıoğlu İstanbul Üniversitesi İspanyol Dili Ve Edebiyatı DİL2 4505

7 – Kaan İlısu Koç Üniversitesi (İstanbul) Hukuk (Ücretli) TM3 6736 (Koç Anadolu Bursiyerleri programı ile “Tam Burslu” öğrenim görecek.)

8 – Melihcan Kara İstanbul Üniversitesi Türk Dili Ve Edebiyatı TS2 9181

9 – Ali Bilgin İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği MF4 10573

10 – Kubilay Elmacı Trakya Üniversitesi Tıp MF3 11093

11 – Reyhan Çağaç Koç Üniversitesi (İstanbul) Ekonomi (İngilizce) (Ücretli) TM1 12419 (Koç Anadolu Bursiyerleri programı ile “Tam Burslu” öğrenim görecek.)

12 – Engin Ezgi Boğaziçi Üniversitesi (İstanbul) Yönetim Bilişim Sistemleri (İngilizce) YGS6 13300

13 – Buse Çal Koç Üniversitesi (İstanbul) Makine Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) MF4 13801 (Koç Anadolu Bursiyerleri programı ile “Tam Burslu” öğrenim görecek.)

14 – Selen Esmer Koç Üniversitesi (İstanbul) Endüstri Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) MF4 14517 (Koç Anadolu Bursiyerleri programı ile “Tam Burslu” öğrenim görecek.)

15 – Simge Sevilcan Öztürk Dokuz Eylül Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği DİL1 15889

16 – Erencan Oranlı Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği MF4 17956

17 – Sait Furkan Kuran Marmara Üniversitesi (İstanbul) Tarih TS2 20576

18 – Merve Koyuncu İstanbul Üniversitesi Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon MF3 23285

19 – Onur Türkan Ankara Üniversitesi Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi TM2 26058

20 – Emre Şeyhan İstanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliği MF4 30922

21 – Selen Dağ Boğaziçi Üniversitesi (İstanbul) Turizm İşletmeciliği (İngilizce) YGS6 32647

22 – Rafet Güven Marmara Üniversitesi (İstanbul) Mekatronik Mühendisliği MF4 34495

23 – Begüm Sarıyağ Marmara Üniversitesi (İstanbul) Gazetecilik TS1 36193

24 – Göktürk İnceel Anadolu Üniversitesi (Eskişehir) İletişim Tasarımı ve Yönetimi TS1 37726

25 – Fulya Kuşcu İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi Ve Uluslararası İlişkiler TM2 38557

26 – Selena Seval Sancak Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (İstanbul) Sanat Tarihi TS2 38684

27 – Gizem Gülsoy İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (Ankara) Felsefe (İngilizce) (Tam Burslu) TM3 46903

28 – Mekke Ahmet Aydar Karadeniz Teknik Üniversitesi (Trabzon) Makine Mühendisliği MF4 48570

29 – İsmail Ören Marmara Üniversitesi (İstanbul) İktisat (İngilizce) TM1 48677

30 – Buse Uzun İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık (%50 Burslu) TS1 49445

31 – Mehmetcan Karaman Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği MF4 50227

32 – Nurhan Suna Yüce İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi TM2 53142

33 – Benan Ömer Demiral İstanbul Teknik Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği MF4 53729

34 – Halil İbrahim Efe İstanbul Üniversitesi İktisat (İngilizce) TM1 56905

35 – Gökhan Kaya Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (İÖ) MF4 62405

36 – Melik Harun Güney Kocaeli Üniversitesi İç Mimarlık MF4 67247

37 – Uğurcan Bülbül Marmara Üniversitesi (İstanbul) İşletme (Almanca) TM1 70313

38 – Mustafa Dirdi Marmara Üniversitesi (İstanbul) İşletme Enformatiği (Almanca) TM1 74007

39 – Yelda Uğurlu Marmara Üniversitesi (İstanbul) İşletme Enformatiği (Almanca) TM1 76541

40 – Çağla İrem Öztürk İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk (Ücretli) TM3 77889

41 – Hatice Çetinkaya Haliç Üniversitesi (İstanbul) Endüstri Mühendisliği (%50 Burslu) MF4 79713

42 – Berat Furkan Belli Dokuz Eylül Üniversitesi (İzmir) Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği (İngilizce) MF4 79720

43 – Hazal Yalın Acıbadem Üniversitesi (İstanbul) Sağlık Yönetimi (%50 Burslu) TM1 81900

44 – Pervin Ardahanlı Marmara Üniversitesi (İstanbul) İşletme (Almanca) TM1 84501

45 – Ahmet Hamdi Yedier İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği MF4 85739

46 – Cafer İsmail Küçük Marmara Üniversitesi (İstanbul) İktisat TM1 87908

47 – Damla Yıldız Beykent Üniversitesi (İstanbul) İktisat (İngilizce) (Tam Burslu) TM1 103125

48 – Nazlı Nazan Denli İstanbul Aydın Üniversitesi Ekonomi Ve Finans (Tam Burslu) TM1 104416

49 – Abdullah Onur Kılıç Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (Ankara) Uluslararası Ticaret Ve İşletmecilik (İngilizce) TM1 105485

50 – Şeyda Tekdemir Dumlupınar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği MF4 115676

51 – İrem Merve Çevik İstanbul Aydın Üniversitesi İşletme (Tam Burslu) TM1 119931

52 – Furkan Elgün Balıkesir Üniversitesi Makine Mühendisliği (İÖ) MF4 120083

53 – Gizem Dayıcık İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı MF4 124903

54 – Rana Hilal Doğan Marmara Üniversitesi (İstanbul) İktisat (İÖ) TM1 127619

55 – Alihan Demirbaş Bahçeşehir Üniversitesi (İstanbul) Siyaset Bilimi Ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (%50 Burslu) TM2 131540

56 – Muhammed Enes Balcı Marmara Üniversitesi (İstanbul) İktisat (İÖ) TM1 132654

57 – Murathan Tabak İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik TM1 141881

58 – Harun Baş Namık Kemal Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (İÖ) MF4 143207

59 – Ecem Toptop Yeditepe Üniversitesi (İstanbul) Gıda Mühendisliği (İngilizce) (%50 Burslu) MF4 143523

60 – Bestami Emre Çal İstanbul Üniversitesi Maden Mühendisliği MF4 150677

61 – Tuğçe Yıldız Yeditepe Üniversitesi (İstanbul) Psikoloji (%50 Burslu) TM3 151666

62 – Ercan Tanrıkulu Uludağ Üniversitesi (Bursa) İktisat TM1 159918

63 – Doğu Ayla Marmara Üniversitesi (İstanbul) Ekonometri (İÖ) TM1 162170

64 – Kadir Çar Abant İzzet Baysal Üniversitesi (Bolu) Matematik (İngilizce) MF1 170684

65 – Begüm Kırık Yeditepe Üniversitesi (İstanbul) Hemşirelik (İngilizce) (%50 Burslu) MF3 174012

66 – Seçil Zeren Uludağ Üniversitesi (Bursa) Uluslararası İşletmecilik Ve Ticaret TM1 199345

67 – Sedat Can Bayat İstanbul Medipol Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri (%50 Burslu) TM1 203550

68 – Doğuş Özdemiroğlu Özyeğin Üniversitesi (İstanbul) Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (%25 Burslu) TM2 385937 (Spor bursu ile “Tam Burslu” öğrenim görecek.)

69 – İrem Özek İstanbul Bilgi Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları (İngilizce) (Ücretli) YGS4 552051

http://www.siyahmaskesatisi.com/